پالرمو شهر تاریخی ایتالیا

شهر تاریخی پالرمو که قدمتی دو هزار و پانصد ساله دارد، در دامنه مونته پلگرینو در ساحل جزیره سیسیل واقع شده است. نام پالرمو کمتر از سایر شهرهای مشهور ایتالیا همچون رم و میلان و ونیز به گوش رسیده است. آثار باستانی پالرمو متعدد است و آثار به جا مانده در آن، به دوره حکومت نورمان ها که در سده یازدهم و دوازدهم میلادی فرامانروایی می کردند، می رسد.

جاذبه های گردشگری پالرمو ایتالیا

کلیسای جامع پالرمو

ساخت و ساز این کلیسا به سده ۱۸هم میلادی می رسد. در این کلیسا سه سبک معماری گوتیک، باروک و نئوکلاسیک را مشاهده خواهید کرد. کلیسای جامع پالرمو در برخی موارد مشابه مسجدهای خودمان است. یکی از ستون های آن از سبک ستون های عربی قدیمی است. بالای درب ورودی آن، عکسی از مریم مقدس در پس زمینه طلایی بر روی موزاییک ها حک شده است که قدمت آن به قرن سیزدهم میلادی باز می گردد. ورودی زیبای کلیسا و نمای حیرت انگیز آن در زمان هایی که آسمان ابری است، از دیدنی های کلیسای جامع پالرمو است.

کاتاکامبز کاپوچین محل نگهداری مومیایی ها

این بخش جاذبه خارق العاده ای برای عاشقان وحشت و دوستداران تاریخ است. این بنا در سال ۱۵۳۳ ساخته شد و اولین مومیایی آن، یکی از کشیش های ثروتمند کاتاکمبز بود. این مکان زیرزمینی است از اجساد باقی مانده ۸۰۰۰ ثروتمند دنیا که در بهترین لباس ها و کلاه ها قرار گرفته اند. همچنین در این مکان بدن کاملی از یک دختر بچه را خواهید دید که در سال ۱۹۸۲ درگذشته است.

کاخ نورمن

ساخت کاخ نورمن را اعراب به عهده داشتند. در قرن نهم اعراب، کاخ نورمن را برای امیر خود ساختند و تحت حکومت حاکمان نورمن و فریدریش دوم قرار دادند. پس از مدتی استفاده از این کاخ به طور کامل منسوخ شد و کاخ نورمن به کاخی بی مصرف تبدیل شد. بعد از پیروزی اسپانیایی ها، این قصر به عنوان محل اقامت نایب سلطنه حکومت آن منطقه انتخاب شد. پارلمان منطقه سیسیل، از سال ۱۹۴۷ تا کنون در این منطقه فرار گرفته است.

کلیسا دادگاه نورمن Cappella Palatina

این کلیسا در سال ۱۱۴۰ میلادی ساخته شده است اما تزیین موزاییک هایش، در سال های ۱۱۴۳ میلادی به بعد، پایان یافته است. نقش حضرت مسیح که در میان پائول و پیتر است در سال های ۱۳۵۰ میلادی در دیواره غربی کلیسا هک شده است. با اینکه این کلیسا از لحاظ ظاهری دستخوش تغییرات زیادی شده است اما همچنان نمای داخلی آن، همانند گذشته حفظ شده است.

کلیسای لا مارتورانا

نام اصلی این کلیسا سانتا ماریا دل آمیراگیلو است که معمولا آن را با نام “لا مارتورانا” می شناسند. دلیل معروفیت این کلیسا را باید به موزاییک های زیبایش نسبت داد.

موزاییک هایی که به قرن دوازدهم میلادی باز می گردند و هنر ایتالیایی ها را به زیبایی نشان می دهند. بخش هایی از کلیسا همچون باروک شمالی و برج ناقوس آن، پس از زلزله ای که در سال ۱۷۲۰ رخ داد، به مجموعه اضافه شده است. در کلیسای لا مارتورانا سبک هایی از معماری اصیل بیزانس را مشاهده خواهید کرد.

موزه باستان شناسی پالرمو

از دیدنی های شهر پالرمو، می توان به موزه باستان شناسی این شهر اشاره کرد. این موزه یکی از بهترین مجموعه های آثار باستانی است که در ایتالیا وجود دارد. اگر به شهر پالرمو رفتید، دیدن موزه باستان شناسی پالرمو را از دست ندهید.

محراب سانتوریو سانتا روزالیا

این محراب بر روی دیواره کوهستان پلگرینو ساخته شده است. از آنجایی که برای دیدن محراب سانتوریو سانتا روزالیا باید به دل صخره پلگرینو رفت، مسیر سخت و دشواری را باید پیش رو گرفت. چالش هایی نیز در ساخت این بنا مطرح بود که یکی از آن ها، آبی بود که در دل سنگ ها جریان داشت که پس از مدتی برای اینکه آسیبی به محراب وارد نشود، جهت جریان آب تغییر داده شد.

بازارچه های سرباز پالرمو

در پالرمو سه بازار بدون سقف وجود دارد که شما می توانید خریدهای روزانه خود را از آنجا انجام دهید. بازار هفتصد ساله ای که انواع عینک ها، لباس ها، مواد غذایی و لبنیات را دارد و شما می توانید با خیال آسوده در آن قدم بزنید و با فرهنگ و مردم پالرمو آشا شوید.

اسنک فروشی خیابان MILZA

در آخر اگر قصد خوردن غذایی بی نظیر را دارید، به خیابان milza سری بزنید و از اسنک های بی نظیر آن میل کنید. اگر مردمان پالرمو بخواهند به شما توصیه ای برای خوردن غذاهای خشمزه کنند، بی شک ساندویچ های طلایی سرخ شده و شیرینی های بی نظیری را که در رستوران و گوشه کنارهای شهر به فروش می رسد، پیشنهاد می کنند.
اختصاصی هستی گشت