جنگل عجیب و غریب کروکت لهستان

لهستان کشوری است که در طول تاریخ، فراز و نشیب های زیادی را به چشم دیده و اکنون با ۱۴ اثر تاریخی با شکوه و ارزشمندش که در فهرست جهانی یونسکو ثبت شده است، به عنوان یکی از مقاصد برتر گردشگری انتخاب شده است. در میان آثار ارزشمندی که در این کشور قرار دارد، درختان عجیب و غریب جنگل کروکت همچنان خودنمایی می کنند.

شاید بسیاری از افراد از دیدن مسیر سلطنتی و پارک های معروف کشور لهستان و حتی کلیسای چوبی لهستان لذت ببرند اما همگی نظری مشابه به هم درباره جنگل کروکت لهستان دارند. با هستی گشت همراه باشید تا با جنگل کروکت، یکی از عجیب ترین جنگل های روی زمین آشنا شوید.
جنگل های کروکت چرا انقدر عجیبند؟

جنگل کروکت

جنگل کروکت نه تنها درختان عجیب و غریبی دارد بلکه تمامی کسانی که به این جنگل می روند، یاد فیلم های ترسناکی می افتند که سکانس های برتر آن در جنگل های مخوف گرفته شده است. فیلم هایی که در پشت درختان، موجودات عجیب الخلقه ای به انتظار ایستاده اند. انحنای عجیب درختان که در پایه هایشان است، این جنگل را به جنگلی عجیب و ترسناک تبدیل کرده است. از این انحنا عجیب تر این است که تنها ۴۰۰ درخت در میان جنگل بدین شکل هستند و الباقی درختان به صورت عادی رشد کرده اند. چه چیزی باعث شده است این درختان تا این حد عجیب و غریب باشند؟

جنگل کروکت
درختان کروکت چرا بدین شکل در آمده اند؟

فرضیه های زیادی درباره شکل عجیب درختان کروکت ارائه شده است اما تا کنون دلیل علمی قطعی و محکمی برای آن ارائه نشده است. عده ای بر این باورند که گرانش در این بخش جنگل متفاوت تر از بخش های دیگر کره زمین است که همین امر باعث ایجاد انحنا در درختان شده است. عده ای دیگر می گویند بیگانگان فضایی این ۴۰۰ درخت را انتخاب کرده اند و شکل آن ها را تغییر داده اند اما چیزی که بیشتر از همه مورد قبول قرار گرفته است، فرضیه دستکاری درختان توسط انسان ها است. این درختان به صورت طبیعی رشد کرده اند اما عده ای می گویند در رشد آن ها، انسان هایی دخالت کرده اند تا از این درختان به عنوان چوب کشتی استفاده کنند. انحنای چوب ها باعث می شود، چوب ها شرایط خوبی برای ساخت کشتی داشته باشند. دلیل این که چرا از این چوب ها برای کشتی سازی استفاده نشد را می توان در جنگ جهانی دوم جستجو کرد که با تهاجم لهستانی ها به این منطقه، این فعالیت ها به پایان رسید.

اختصاصی هستی گشت