همه چیز درباره معبد حقیقت پاتایا

اگر تاکنون نام این معبد را به عنوان یک معبد مهم و خاص نشنیده اید، بی شک بعد از خواندن این مقاله، نام آن را در ذهن خود حفظ خواهید کرد. معبد شگفت انگیز و خارق العاده حقیقت که در پاتایا قرار دارد، یکی از مهمترین معابد جهانی است که هر سال گردشگران زیادی برای تماشای آن به پاتایا سفر می کنند. با هستی گشت همراه باشید تا با معبد حقیقت پاتایا آشنا شوید.

چرا معبد حقیقت پاتایا جزو عجیب ترین و خارق العاده ترین معبدهای جهانی است؟

در ساخت این معبد چوبی، حتی یک میخ آهنی هم به کار نرفته است و تمام آن از چوب ساخته شده است. با اینکه تایلند و به خصوص پاتایا سرزمین معابد مختلف هستند اما معماری خارق العاده معبد حقیقت و عدم استفاده از فلزات در آن، این معبد را معروف ترین معبد پاتایا کرده است.

وارد معبد شگفت انگیز پاتایا که شوید، کنده کاری های بی نظیری را بر روی دیواره های داخلی معبد می بینید که بی شک نماد فرهنگ بودا و هندو تایلندی ها است. چشم انداز بی نظیری که روبروی شما قرار دارد، چیزی نیست جز شهری شگفت انگیز و دریایی خروشان. این معبد توریستی، اثری هنری، مذهبی و فرهنگی است که گردشگران زیادی را در تمامی فصول سال، به سوی خود جذب می کند.

معبد پاتایا

دانستنی های جالب درباره معبد حقیقت پاتایا

  1. با وارد شدن به معبد حقیقت، چهار گوشه ای را می بینید که پس از جستجو متوجه هدف سازنده آن خواهید شد. این ۴ گوشه اشاره ای به چهار مذهب تایلندی دارد که می توان به هندو، چینی، تایلندی و خمر اشاره کرد.
  2. مجسمه یا بت هایی که درون معبد می بینید، نمادی از خدایان تایلندی ها است که برای دیدن آن ها می توانید بلیطی به ارزش ۵۰۰ بات خریداری کنید. در صورتی که تمایل داشته باشید لباس های سنتی تایلندی ها را بپوشید و عکس بگیرید، می توانید با پرداخت اندک هزینه ای، لباس ها را اجاره کنید و عکس بگیرید.
  3. این معبد که در اصل به هدف ایجاد تعادل میان فرهنگ های مختلف ساخته شده است، در سال ۱۹۸۱ توسط تاجری بزرگ ساخته شد و همچنان بخش هایی از آن در حال تکمیل است. احتمال می رود تا سال ۲۰۵۰ تغییرات عجیبی را شاهد باشیم.
  4. در سال ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ معبد حقیقت پاتایا به عنوان بهترین سایت فرهنگی-تاریخی جایزه گرفت.
  5. ارتفاع معبد حقیقت پاتایا، ۱۰۵ متر است و در میان زمینی با مساحت ۳۵ هکتار قرار گرفته است.
  6. برای تجربه قایق سواری و دیدن دلفین ها، به این معبد سری بزنید تا پس از خروج از آن، به تفریحات گفته شده که در اطراف آن برای گردشگران ایجاد شده است، بپردازید.
  7. تقریبا هر ۳۰ دقیقه یک بار، یک تور جدید به معبد حقیقت پاتایا وارد می شود تا گردشگران خود را با این معبد چوبی خارق العاده آشنا کند.

معبد حقیقت پاتایا

شک نکنید که اگر به تایلند سفر کنید، تماشای معبد حقیقت پاتایا را از دست نخواهید داد.

اختصاصی هستی گشت