بوکاول کجاست؟

بوکاول یکی از مکان های دیدنی اوکراین است که بزرگترین پیست اسکی در اروپای شرقی را دارد. با هستی گشت همراه باشید تا با بوکاول، بزرگترین و بی نظیرترین محوطه اسکی اروپای شرقی آشنا شوید.

بوکاول در استان ایوانو فراکیوسک در غرب اوکراین و بر روی رشته کوه های کارپاتیان و در ارتفاع ۹۰۰ متر (۳۰۰۰ پا) بالاتر از سطح دریا واقع شده و با روستای پولیانیتسیا (شهرداری یارمچا) تنها نیم مایل فاصله دارد. بوکاول یکی از پرطرفدارترین پیست های اسکی در کوه های کارپاتیان کشور اوکراین به حساب می آید که در ۳۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یارمچا قرار گرفته است. بوکاول در سال ۲۰۱۲ به عنوان تنها پیست اسکی جهان که به سرعت رو به پیشرفت بود، در سراسر دنیا شناخته شد.

تاریخچه بوکاول اوکراین

پیست اسکی بوکاول با سرمایه گذاری مشترک دو شرکت ” Scorzonera Ltd” و ” Horizont AL” در سال ۲۰۰۰ به عنوان “مجموعه گردشگری و تفریحی فعال در تمام طول سال” پیشگام شد. در مرحله اول، تحقیقات اولیه درباره زمین اسکی و مسیرهای کابلی آن با همکاری شرکت های “”Plan-Alp اتریش و ” “Ecosignکانادا انجام شد و طرح نهایی پیست نیز توسط این دو شرکت به سرانجام رسید. در ده سال بعدی بوکاول به حدی پیشرفت کرد که در زمستان سال ۲۰۱۰-۲۰۱۱، یک میلیون و دویست هزار بازدید روزانه از پیست به ثبت رسید که ۸ تا ۱۰ درصد این افراد را خارجی ها تشکیل می دادند. به این ترتیب، پیست اسکی بوکاول در سال ۲۰۱۲ به عنوان تنها پیست اسکی جهان که به سرعت رو به پیشرفت بود، در سراسر دنیا شناخته شد.

اسکی بوکاول

پیست اسکی بوکاول

بوکاول در حال حاضر دارای ۱۶ تله اسکی و چند پیست به وسعت ۵۰ کیلومتر است. در این محوطه ۱۶ زمین اسکی وجود دارد که ۱۲ عدد از آنها آبی (برای افراد مبتدی) ۴۱ عدد قرمز (برای افراد متوسط) و ۸ عدد از آنها سیاه (برای حرفه ای ها) در نظر گرفته شده است. طویل ترن پیست ۵G نام دارد که در ارتفاع ۲۱۰۶ متری قرار دارد. حداکثر ارتفاع پیست در کوه ” Dovha” به ۱۳۷۲ و در حداقل آن به ۹۰۰ متر بالاتر از سطح دریا می رسد.

بوکاول
در این منطقه پنج کوه مجزا وجود دارد:

 1. بوکاول- ۳۶۹۸ پا (۱۱۲۷متر)
 2. Chorna Kleva- 4088 پا (۱۲۴۶متر)
 3. Babyn Pohar – ۳۸۷۰ پا (۱۱۸۰متر)
 4. Dovha – ۴۵۰۱ پا (۱۳۷۲متر)
 5. Bulchinokha- 3770 پا (۱۱۵۰ متر)

فصل اسکی بوکاول به عوامل آب و هوایی بستگی دارد و معمولا از اوایل ماه دسامبر تا اواسط آوریل ادامه دارد. شرایط برای اسکی شبانه از ساعت ۴:۳۰ تا ۷:۳۰ بعد از ظهر مهیاست. بوکاول به سرعت در حال رشد است و تجهیزات و امکانات جدید هر ساله به این پیست اضافه می شوند.

تفریحات در بوکاول

تور بوکاول شما را با مجموعه ای بی نظیر روبرو خواهد کرد. مجموعه ای که شامل امکانات شگفت انگیزی از جمله امکانات ورزشی، تجاری، تفریحی و سلامتی است. در بوکاول شما شاهد امکانات زیر خواهید بود:

 1. پیست اسکی به وسعت ۶۰ کیلومتر و مجهز به ماشین برف ساز
 2. ۶۳ محوطه اسکی با سطوح مختلف (مبتدی- متوسط-حرفه ای)
 3. ۱۶ کابل تله اسکی که در هر ساعت ۳۴۷۰۰ نفر را جا به جا می کند
 4. مدرسه اسکی به اضافه مدرسه مخصوص برای کودکان
 5. فروشگاه های اجاره لوازم اسکی
 6. پارک برفی
 7. پارک دوچرخه
 8. امکانات اقامتی
 9. ۷ هتل برجسته با ظرفیت میزبانی از ۱۵۰۰ نفر در محدوده خود و ۱۲۰۰۰ نفر در حومه
 10. کلبه های ییلاقی ۴ و ۵ ستاره با امکاناتی نظیر گاراژ، استخر، سونا و محوطه اسکی اختصاصی داخلی و خارجی
 11. سرگرمی
 12. مرکز تفریحی بوکا
 13. دریاچه با امکانات گرمایشی سازگار با محیط زیست و ساحل
 14. زمین اسکیت
 15. پارک دوچرخه
 16. سورتمه سواری
 17. اسب سواری
 18. پینت بال
 19. ایرسافت
 20. مسیرهای پیاده روی و تورهای گردشگری
 21. قایقرانی
 22. دوچرخه سواری در برف
 23. کودکستان و مرکز سرگرمی کودکان (LEOPARK)
 24. اجاره تجهیزات

امکانات بهداشتی و سلامتی مرکز درمانی بوکاول

از سال ۲۰۰۸ بوکاول به عنوان یک مرکز سلامتی و بالنئوتراپی برای افراد مبتلا به اختلالات گوارشی، سیستم ادرار و مشکلات عضلانی و اسکلتی شروع به کار کرد و به سرعت در حال رشد است. این مرکز توسط سازمان اودیسه تایید شده است و همچنین به خاطر حمام های آب معدنی و گیاهان دارویی اش شناخته شده می باشد.

بزرگترین دریاچه مصنوعی در اوکراین

در سال ۲۰۱۴ بزرگترین دریاچه مصنوعی اوکراین در بوکاول افتتاح شد. نام این دریاچه در میان گردشگران به کارپاتیان معروف است.

این محدوده ۶.۸ هکتار مساحت دارد و ابعاد آن ۷۵۰ در ۱۴۰ متر می باشد. عمق دریاچه ۱۵ متر است. در سواحل دریاچه صندلی های استراحت، محدوده سرگرمی و کافه های ساحلی به چشم می خورند و دیگر ورزش ها و فعالیت های آبی ارائه می شوند.

برای امنیت گردشگران در تمامی فعالیت ها، مربیان با تجربه و غریق نجات های حرفه ای در ساحل متمرکز شده اند. آب دریاچه بسیار شفاف، گرم و مطبوع است.

دریاچه بوکاول
مدرسه اسکی بوکاول

مدرسه اسکی بوکاول در سال ۲۰۰۱ توسط مربیان اسکی و اسنو برد تاسیس شد. این موسسه به تمامی افراد در هر سن و سالی آموزش می دهد و زمنیه های آموزشی برای ورزشکاران حرفه ای را هم فراهم می کند. در طول هر فصل برنامه های اسکی و اسنوبرد برای کودکان، افراد مبتدی و حتی ورزشکاران حرفه ای برگزار می گردد. در تابستان هم اردوهای ورزشی و سلامتی برای کودکان ودیگر بازدیدکنندگان بوکاول ترتیب داده می شود. همه مربیان دارای مدرک “ISIA” (انجمن بین المللی مربیان اسکی) هستند.

پیست اسکی بوکاول
پارک دوچرخه سواری بوکاول

پارک دوچرخه سواری بوکاول دارای مسیرهای مختلف برای انواع رشته های دوچرخه سواری کوهستانی است. این پارک ۱۰ مسیر مختلف دوچرخه سواری برای سطوح گوناگون (مبتدی، متوسط، حرفه ای) دارد که طول آن نیز متفاوت می باشد. در هر فصل بیش از ۶۰۰۰ بازدیدکننده به پارک دوچرخه سواری بوکاول می آیند.

ورزش آخر هفته های بوکاول

بوکاوول در سال ۲۰۱۶ چهار رویداد ورزشی برگزار کرد و قصد دارد به پایتخت ورزشی اوکراین تبدیل شود و برای دستیابی به این هدف مسابقات خود را افزایش داده است. این مسابقات شامل:

 1. مسابقه دوچرخه سواری بوکاول
 2. مسابقه پیاده روی ۱۶۰ کیلومتری بوکوول
 3. شنای کوهستانی بوکوول
 4. جام حذفی سه گانه المپیک
 5. تور پایداری در مسیر ۵۵ کیلومتری
 6. جام ورزش های سه گانه سرعت
 7. اهداف المپیک زمستانی

دولت محلی در سال ۲۰۰۶ اعلام کرد که مساحت پیست اسکی و اسنوبرد بوکاول، برای میزبانی المپیک زمستانی ۲۰۱۸، تا ۲۶۲ هکتار گسترش خواهد یافت. زمین های اضافی برای احداث چندین تله اسکی و پروژه های خدماتی مورد استفاده قرار می گیرد. مسئولین بوکاول قصد دارند یک استادیوم برای المپیک زمستانی بسازند تا در صورت پیشنهاد احتمالی آماده باشند. در سال ۲۰۰۸، رئیس انجمن ملی المپیک اوکراین، سرگئی بوبکا اعلام داشت با اینکه بوکاول یک پیست اسکی در سطح جهانی دارد اما مذاکرات درباره میزبانی آن برای بازی های المپیک خنده دار است چراکه این شهر هنوز زیر ساخت لازم برای میزبانی چنین رویداد مهمی را ندارد. مهلت آماده سازی بوکاول برای المپیک تا ۱۵ اکتبر ۲۰۰۹ بود که متاسفانه موفق نشد.

اختصاصی هستی گشت