خرید سوغاتی در استانبول

خرید سوغاتی در تمامی سفرها یکی از دغدغه های مسافرین است. شاید روزهای اولی را که در استانبول می گذرانید تنها چیزی که برای شما اهمیت داشته باشد، دیدن جاذبه های گردشگری استانبول باشد اما زمانی که موعد برگشت شما نزدیک می شود، پیدا کردن سوغات ترکیه ای اهمیت خاصی پیدا می کند. حال سوال اصلی اینجاست که سوغات استانبول چیست و از کجا تهیه می شود؟ با هستی گشت همراه باشید تا سری به شهر استانبول و سوغاتی های ترکیه ای آن بزنیم.

پوشاک ترک

لباس های ترک از آن دسته سوغاتی هایی است که همه دوست دارند چرا که جنس ترک زبانزد جهانیان است. اولین پیشنهاد ما برای خرید سوغات استانبول، خرید پوشاک ترک است. لباس های ترک در استانبول به قیمت های بسیار ارزان یافت می شوند و در مراکز خرید ارزان استانبول به وفور یافت می شوند. در بازار بزرگ استانبول، استانبول مال و مراکز خرید دیگر می توانید لباس های مناسب و با کیفیت پیدا کنید و خیالتان از بابت یک سوغاتی خوب و ارزشمند راحت باشد.

خرید وسایل حمام ترکی

حوله ترکی از دیگر سوغات استانبول است که به دلیل کیفیت بالای آن، مورد علاقه بسیاری از گردشگران است. این حوله ها ضخامت کمی دارند اما آبگیر فوق العاده ای هستند و تمام بدن را در کمترین زمان خشک می کنند. لیف های ترکی نیز بر خلاف سادگیشان به شدت مورد پسند خریداران قرار دارند چرا که پس از استفاده از آن، پوستی نرم و لطیف خواهید داشت. در ترکیه فروشگاه های مربوط به وسایل حمام زیاد است و شما می توانید به راحتی یکی از آن ها را پیدا کنید.

روتختی ترک و پتو

در ایران هم اگر به دنبال خرید روتختی باشید، همیشه روتختی های ترک یک سر و گردن از سایر روتختی ها شیک تر و باکیفیت تر هستند. هر چند در ایران قیمت این روتختی ها بسیار بالاست اما در ترکیه می توان با قیمت بسیار ارزان تر آن را خرید و حتی سوغاتی داد.

پارچه های ترکی

ترکیه یکی از قدرتمندترین کشورها در صنعت نساجی دنیا است از این رو پیدا کردن پارچه های گوناگون که جنس ابریشمی داشته باشند، کار سختی نیست. پارچه های ترکی یکی از بهترین سوغاتی هایی است که در استانبول می توان تهیه کرد.

هنرهای دستی ترکیه ای

ظروف مسی، سرامیکی، شیشه ای و سفالین جزو هنرهای دستی ترکیه ای ها است که در استانبول به راحتی یافت می شود. این ظروف به حدی زیباست که دلتان می خواهد برای هر شخصی که دوستش دارید، سوغات ببرید. سرامیک آبی رنگ سمبل سوغات ترکیه است و اگر قصد دارید که سوغات استانبولی خاصی برای شخص مورد نظرتان ببرید، می توانید از این ظروف استفاده کنید.

سوغات استانبول

فرش و گلیم

اگر برای شخص خاصی قصد خرید سوغاتی ترکیه ای را دارید و سلیقه اش را نمی دانید، بهتر است یک گلیم یا فرش کوچک بخرید. گلیم فرش های ترکیه ای تنوع و کیفیت مرغوبی دارند و تقریبا عامه پسندند. فقط این نکته را فراموش نکنید که در صورتی که برگشت شما به صورت هوایی باشد، میزان باری که هواپیما از شما می پذیرد محدود است و اگر بیشتر از آن شود، باید هزینه اضافه بار خود را حساب کنید.

سوغاتی استانبول

لوسترهای استانبول

این لوسترها به حدی زیباست که معمولا هر کسی علاوه بر سوغات، برای خود هم خرید می کند. این لوسترها چه در روز و چه در شب جلوه گری می کنند و تلفیقی از چند رنگ زیبا در کنار شیشه و سفال و مس می باشند.

سوغات ترک

زیورالات

سنگ های اصل و قیمتی به همراه هنر ظریفکاری ترکیه ای ها، زیورآلاتی را تشکیل داده اند که هر کسی را وسوسه می کند تا علاوه بر خرید به عنوان سوغاتی استانبول، برای خود نیز خریداری کند. حتما به زیورآلات ترکیه ای ها سر بزنید.

سوغات خوردنی استانبول

ادویه جات استانبول

ادویه جات ترکیه ای از دیگر سوغات استانبول است که زبانزد کشورهای مختلف است. اصلا یک بازار بزرگ فقط مختص ادویه جات ترکیه ای ها تاسیس شده است تا هر کس که علاقه به ادویه جات ترکیه ای دارد، به این بازار برود. بازار مصری یا بازار ادویه استانبول، شما را با عطر و طعم بی نظیر انواع ادویه ها آشنا می کند.

خرید سوغاتی ترکیه

قهوه ترک

از آن جایی که قهوه ترک شهرت جهانی دارد، نیازی به معرفی این محصول نیست. قهوه ترک می تواند یکی از بهترین سوغات های استانبول باشد به شرط اینکه سوغات گیرنده علاقه به قهوه داشته باشد. قهوه ترک نه تنها سوغات استانبول بلکه سوغات محبوب تمام شهرهای ترکیه است.

قهوه ترک

شیرینی جات

راحت الحلقوم و باقلوای ترکیه، از سوغاتی های خوردنی ترکیه ای است که می تواند گزینه خوبی برای عاشقان چای باشد چرا که در کنار یک میان وعده عالی، شیرینی جات سوغاتی را به همراه چای میل می شود.

باقلوا سوغات ترکیه

اختصاصی هستی گشت