خیابان استقلال استانبول

معروف ترین و شلوغ ترین خیابان در استانبول، خیابان استقلال است که بی شک قلب تپنده استانبول است. این خیابان حکم خیابان شانزه لیزه فرانسه را دارد و همیشه شلوغ است. فرقی نمی کند صبح باشد یا شب، در همه حال شور و هیجان را در مردمی که به این خیابان می آیند احساس می کنید. روزانه سه میلیون نفر در خیابان استقلال استانبول پرسه می زنند. خیابان استقلال به برج گالاتا ختم می شود و مهم ترین مکان این خیابان، میدان تکسیم است.
خیابان استقلال مملو از فروشگاه ها و فست فودهایی است که بی شک شما را وسوسه می کند تا یک غذای ترکی خوشمزه را در این خیابان میل کنید.
خیابان استقلال استانبول مکانی برای تجمع افرادی است که اعتراضات فراوانی دارند. در سال ۲۰۱۳ نیز تظاهرات گزی پارک در میدان تکسیم خیابان استقلال انجام شد. در میدان تکسیم مجسمه ای از آتاتورک بنیان گذار جمهوری ترکیه دیده می شود که نمادی از قدرت ترکیه ای ها است.

خیابان استقلال استانبول
دیدنی های خیابان استقلال

خیابان استقلال مملو از دیدنی هایی است که به شما فرهنگ مردم ترکیه را معرفی می کند. سینماهای تاریخی مانند بی اغلو و اطلس در این خیابان قرار دارند و پاساژهایی که قدمت زیادی دارند نیز در این خیابان قرار گرفته اند. هازاپولو، پاساژ سوریه و پاساژ چیچک از پاساژهای تاریخی خیابان استقلال است. پاساژ چیچک که نام دیگر آن پاساژ گل است کافه ها و رستوران های فراوانی دارد و به عنوان شاهکاری بزرگ در معماری انتخاب شده است. دلیل این که نام این پاساژ به پاساژ گل تغییر کرد فروش گل ها توسط زنان روسی در سال ۱۹۱۷ بود که پاساژ چیچک را به پاساژ گل تبدیل کرد. خوردن نوشیدنی در زیر طاق گنبدی پاساژ چیچک تجربه دلچسب و بی نظیری است.

در خیابان استقلال استانبول کلیسای معروف استانبولی ها را نیز می بینید. سنت آنتوان و سانتا ماریا دو کلیسای معروف در قلب استانبول است که معماری بی نظیری دارند. برای تماشای کلیساهای خیابان استقلال استانبول، یکشنبه ها را که مراسم مذهبی در آن جا برگزار می شود انتخاب کنید.

لذت خرید در خیابان استقلال استانبول

امکان ندارد به این خیابان بروید و هیچ خریدی نکنید. از آن جایی که قیمت های مقرون به صرفه ای در فروشگاه های این خیابان وجود دارد، بی شک لوازمی که مورد نیازتان هم نیست خریداری می کنید. وسایل دکوری، انواع پوشاک، آلات موسیقی، وسایل اسپرت و انواع عطر و خلاصه هر چیزی که به ذهنتان برسد در این خیابان وجود دارد.

خیابان معروف استانبول

موزه درویشان مسلمان (موزه مولوی)

این موزه نمادی از صوفیان مسلمان و مولانایی است که در گذشته خانه درویش معروف استانبول بوده است. اکنون در این موزه، مردانی با لباس های سنتی مراسم رقص چرخان را اجرا می کنند. کتابخوانی از جمله مراسم هایی است که در این موزه برگزار می شود.

گالری های خیابان استقلال استانبول

یکی از گران ترین نقاشی های ترکیه ای که از نقاش معروف آن ها به یادگار مانده است، در موزه پرا که در خیابان استقلال است قرار دارد. به طور کلی خیابان استقلال مملو از گالری های هنری است اما نقاشی عثمان بیگ حمدی معروف ترین نقاشی این گالری ها است.

خیابان استقلال به حدی پر رفت و آمد است که انگار شبی برای سکوت و آرامش در آن تعریف نشده است. شب زنده داری مردم استانبول و حتی گردشگران در این خیابان، زبانزد است و بی اوغلو خیابانی در اطراف خیابان استقلال، در شب همانند روز شلوغ است. بی شک اگر شما هم به استانبول سفر کنید، خاطره بی نظیری از خیابان استقلال استانبول در ذهنتان ثبت خواهید کرد.

اختصاصی هستی گشت