سواحل آنتالیا

سواحل آنتالیا یکی از نقاط توریستی ترکیه محسوب می شود که بسیاری از گردشگران ایرانی، علاقه خاصی به آن دارند. ساحل تمیز و درخشنده آنتالیا، همراه با امکانات گردشگری بسیار عالی، می تواند سفری بی نقص و خاطره انگیز را برای گردشگران تور آنتالیا به همراه داشته باشد. هستی گشت شما را با سواحل آنتالیا آشنا می کند.

بهترین زمان سفر به آنتالیا

بیشتر روزها، هوای آنتالیا گرم و شرجی است و تغییر چندانی نمی کند اما در زمستان ها کمی خنک تر می شود و هر از گاهی باران می بارد. بهترین زمان سفر به آنتالیا، اوایل فروردین تا اواخر آبان است. در این زمان فرصت شنا کردن در این سواحل را از دست نمی دهید اما اگر می خواهید از نسیم خنک سواحل آنتالیا لذت ببرید بهتر است فصل سرد زمستان را انتخاب کنید.

کدام ساحل آنتالیا بهتر است؟

آنتالیا دو ساحل زیبا دارد که نام یکی از آن ها لارا و دیگری کنی آلتی یا کنیالتی است. هر دو ساحل از نظر زیبایی بی نظیرند اما تفاوت های چشمگیری با هم دارند.

ساحل لارا آنتالیا

لارا یکی از محبوب ترین سواحل آنتالیا است که در شرق آنتالیا واقع شده است. گردشگران تور آنتالیا علاقه زیادی به این ساحل دارند چرا که هتل های اطراف آن از امکانات بسیار خوبی برخوردار است و هزینه اقامت در آن جا نسبتا ارزان است. هتل های اطراف ساحل لارا در شلوغ ترین روزهای سال هم جا برای رزرو دارند. انتخاب این هتل ها برای گشت و گذار شما بسیار مناسب است. این ساحل تفریحاتی دارد که بیشتر مناسب بزرگسالان است و شاید برای کودکان فقط آب بازی کنار ساحل مناسب باشد. به هر حال اگر این ساحل را انتخاب کردید، حتما موتور اسکوترهای آن را کرایه کنید و هیجان را در کنار آرامش ساحل احساس کنید.

سواحل لارا

ساحل لارا آنتالیا

پارک آبی ساحل لارا

تصاویر سواحل آنتالیا

سواحل معروف آنتالیا

ساحل کنیالتی آنتالیا

ساحل کنیالتی در قسمت غربی آنتالیا واقع شده است. بیشتر مردم آنتالیا به این ساحل، پلاژ کنیالتی می گویند. ساحل کنیالتی دومین ساحل عمومی آنتالیا است که با یک پارک آبی هیجان انگیز، اسباب بازی های آبی و استخر دلفین ها، پیر و جوان و کودک را به سمت خود جذب می کند و تقریبا هیچ کسی پیدا نمی شود که به این ساحل زیبا برود و در نهایت ناراضی برگردد. در این ساحل می توانید رستوران ها و کافه های روبازی را تماشا کنید که روبروی دریا هستند. در این صورت می توانید صدای گوش نواز موج آب را با صرف یک نهار دلچسب یا یک فنجان چای ترکی بشنوید. همچنین شهر مینیاتوری زیبایی که از مناطق تاریخی ترکیه ساخته شده است، در این ساحل وجود دارد که اندازه آن، ۲۵ برابر کوچک شده است.

سواحل آنتالیا

ساحل کنیالتی

آیا سواحل آنتالیا برای شنا امن است؟

ساحل کنیالتی نسبت به مرکز شهر نزدیک تر است و امکانات تفریحی بیشتری دارد. هر چند کسانی که به دنبال آرامش هستند لارا را انتخاب می کنند. هر دو ساحل بسیار زیبا و بی نقص است. انتخاب با شماست. وجود پرچم آبی در کنار ساحل لارا و کنیالتی نشان از آرام بودن دریا دارد که در این صورت می توانید آب تنی دلچسبی را در آب های تمیز سواحل آنتالیا داشته باشید. پس حتما پیش از شنا در ساحل به رنگ پرچم به اهتزاز درآمده توجه کنید.

اختصاصی هستی گشت