با جزایر قناری بهشت روی زمین، آشنا شوید

کاناری یا قناری نام جزایری است که از هفت جزیره در اقیانوس اطلس با نام های تنریف، گرند کاناریا، لانزاروته، لاپالما، لا گومرا، ال هیرو، فوئرته ونتورا تشکیل شده است. جزایر قناری جزو یکی از ۱۷ منطقه خود مختار اسپانیا است و پایتخت آن لاس پالماس نام دارد.

شاید تاکنون فکر می کردید قناری به معنای قناری زبان خودمان، از نام پرنده ای نشات گرفته باشد اما این چنین نیست. کاناری که تلفظ اصلی نام این جزیره است از ریشه لاتین که معنای سگ دارد گرفته شده است. گرند کاناریا نیز سومین جزیره بزرگ در بین جزایر قناری است که نام آن نیز به معنای سگ های بزرگ است. حالا دلیل این که نام کاناری به یک پرنده نسبت داده شده است را باید در این جزیره جستجو کرد، چرا که پرنده بومی این منطقه پس از مدت ها با نام کاناری معروف شد. با هستی گشت همراه باشید تا با دیدنی های جزایر قناری آشنا شوید.

دیدنی های جزایر قناری

پارک ملی تیده

جزایر قناری را باید با پارک ملی تیده آن شناخت. شهرت این پارک به دلیل سنگ های عجیب و غریب آتشفشانی است که در کنار چشم انداز بی نظیر آن، تماشاگران را مدت ها خیره به این منطقه کوهستانی می کند. پارک ملی تیده، در جزیره تنریف که بخشی از جزایر قناری اسپانیا است قرار دارد. کوه آتشفشانی تیده از جذاب ترین دیدنی های این پارک است که بلندترین قله اسپانیا و سومین آتشفشان فعال دنیا است. این کوه آتشفشانی در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

پارک لورو

کجای دنیا می توانید ۳۵۰ گونه از طوطی ها را یک جا تماشا کنید؟ درست حدس زدید. پارک لورو در جزایر قناری ۳۵۰ گونه از طوطی های مختلف را در دل خود جای داده است. لورو پارک از جذاب ترین پارک های جزایر قناری است چرا که انواع حیوانات مانند دلفین، نهنگ، شامپانزه، ببر و گوریل را از نزدیک خواهید دید. برای تماشای نمایش دلفین ها، از روی تابلوهای راهنما، زمان اجرا را پیدا کنید و از تماشای آن ها لذت ببرید.

لورا پارک

جزایر قناری

دلفین

ساحل لاس کانتراس

با دیدن ساحل لاس کانتراس جزایر قناری، قطعا به وجود بهشت روی زمین ایمان می آورید. ساحل لاس کانتراس یکی از بهترین سواحل جزایر قناری است که با ماسه های طلایی رنگش، به زیبایی تمام نور آفتاب را منعکس می کند. تجربه یک حمام آفتاب دل انگیز و شنای بی نظیر در این منطقه، بی شک خاطره انگیزترین بخش سفر شما خواهد شد.

کلیسای ایگلسیا دونوئسترا سینیورا

تنه ی ریف، علاوه بر داشتن طبیعتی زیبا، دیدنی های تاریخی جزایر شگفت انگیز قناری را هم در دل خود جای داده است. کلیسای ایگلسیا دونوئسترا سینیورا در قرن پانزدهم بنای اولیه اش ساخته شد اما کلیسای کنونی متعلق به قرن ۱۷ میلادی است. تماشای این کلیسا که در برخی از مکان ها نشان از معماری اسلامی در آن دیده می شود، جالب است.

دهکده ماسکا

دهکده ای کوهستانی و کوچک که در ارتفاع ۶۵۰ متری از سطح دریا واقع شده است، پس از کوه تیده، عنوان محبوب ترین دیدنی جزایر قناری را به خود اختصاص داده است. در دهکده ماسکا جزایر قناری با این که تعداد سکنه کمتر از ۱۰۰ نفر است اما گردشگران زیادی به این منطقه می آیند که حسابی این دهکده را شلوغ کرده اند. طبیعت زیبا و آرام دهکده ماسکا، اصلی ترین دلیل جذب گردشگران است. اگر به جزایر قناری سفر کردید، به هیچ عنوان تماشای دهکده ماسکا را از دست ندهید.

تصاویر جزایر قناری

جزایر قناری

جزایر قناری

ساحل جزایر قناری

قایق سواری در جزایر قناری

جزایر قناری

جزایر قناری

اختصاصی هستی گشت