چگونه سفر ارزان به اروپا داشته باشیم

اولین چیزی که در سفر به اروپا به ذهن می رسد، هزینه هنگفت آن است. یک هفته سفر به اروپا هزینه زیادی دارد که برای بعضی از افراد، سفر به اروپا را به یک رویا تبدیل می کند. درست است که هزینه های سفر به اروپا زیاد است اما راهکارهایی برای کاهش هزینه های سفر به اروپا وجود دارد که بی شک پس از خواندن این مقاله، روش های سفر ارزان به اروپا را فرا خواهید گرفت. اجازه ندهید تصور گرانی هزینه های سفر به اروپا شما را از سفر به کشورهای اروپایی منصرف کند. با هستی گشت همراه باشید تا با روش های سفر ارزان به اروپا آشنا شوید.

سفر ارزان به اروپا با برنامه ریزی مناسب

برای کاهش هزینه های سفر به اروپا باید برنامه ریزی مناسبی داشته باشید. در ابتدا باید پرواز ارزانی را به مقصد مورد نظر پیدا کنید. اگر چند روز پشت سر هم سرچ کنید، خواهید دید که پروازها در برخی از روزها قیمت های مناسب تری دارند. همچنین می توانید با تور لحظه آخری سفر کنید که نسبتا قیمت های به صرفه تری دارند.

بهتر است از پروازهای بدون توقف استفاده نکنید. پروازهای بدون توقف به دلیل این که مستقیما شما را به مقصد می رسانند قیمت گران تری دارند. با این حال می توانید پرواز مستقیم را انتخاب کنید که حداقل یک بار در مسیر فرود می آید و دوباره شروع به پرواز می کند.

قیمت بلیط سفر به اروپا

بلیط رفت و برگشت رزرو کنید. اما حواستان باشد که برگشت خود را از چه کشوری انتخاب می کنید. گاهی ممکن است در طول سفر برنامه های تفریحی شما تغییر کند و قصد تماشای کشور دیگری را هم داشته باشید که در این صورت برای بازگشت به فرودگاه مورد نظر، ممکن است زمان زیادی را از دست دهید. به همین دلیل پیش از سفر کاملا برنامه ریزی کنید و روزهای پایانی خود را در هر کشوری که قصد تماشای آن را دارید دقیق مشخص کنید. بلیط های رفت و برگشت قیمت ارزان تری دارند. برای مثال اگر بلیط رفت قیمت یک میلیون تومانی داشته باشد، بلیط برگشت آن با قیمت نصف یا حتی کمتر محاسبه خواهد شد.

برای کاهش هزینه های سفر به اروپا بهتر است فصول خلوت تری را انتخاب کنید. فصل سرما و پیش از کریسمس، زمان مناسبی برای سفر به اروپا است. در این صورت هتل ها و پروازهای شما ارزان تر خواهد بود. از طرفی وقتی در زمان پر گردشگر به اروپا سفر می کنید، جمعیت زیاد توریست ها دیوانه کننده خواهد بود و ممکن است از لذت سفر و تجربه خوب آن بکاهد.

سفر ارزان به اروپا

چمدان خود را از تنقلات و خشکبار پر کنید. هزینه خوردن میان وعده و غذا در کشورهای اروپایی گران است. با این کار می توانید از خوردن تنقلات ریز پیشگیری کنید. اگر توانستید چندین کنسرو و نان خشک مخصوص وعده های غذایی با خود به همراه داشته باشید. مطمئن باشید با این کار سفر ارزان به اروپا را تجربه خواهید کرد.

هتل های ارزان در حومه شهر به وفور پیدا می شوند اما این نکته را در نظر بگیرید که هزینه حمل و نقل از حومه شهر تا مکان های گردشگری، بسیار زیاد می شود. از این رو به دنبال هتل های کوچک و ارزان در مکان های اصلی شهر باشید و از رزرو هتل های ستاره دار که کمی گران تر از حد عادی هستند بپرهیزید.

هتل ارزان اروپا

به هیچ عنوان از تاکسی استفاده نکنید. هزینه تاکسی در کشورهای اروپایی بسیار زیاد است. از خطوط حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس یا مترو استفاده کنید تا کاهش چشمگیری در هزینه های حمل و نقل داشته باشید.

اگر با تور اروپا هستی گشت سفر کنید، قطعا سفر ارزان تری را خواهید داشت. چرا که هتل ها به تورهای آژانس های گردشگری تخفیف ویژه ای می دهند.

در میان کشورهای اروپایی برخی از کشورها ارزان تر از کشورهای دیگرند. مثلا اسپانیا مقصد ارزان تری نسبت به فرانسه است. با کمی جستجو در اینترنت با مقاصد گردشگری ارزان اروپا آشنا خواهید شد و به راحتی می توانید کشور مناسبی را برای گذراندن وقت خود انتخاب کنید.

اسپانیا

در رستوران های اروپا غذا نخورید. خوردن غذا در رستوران های اروپایی می تواند هزینه زیادی برای شما به همراه داشته باشد. خوردن یک پیتزای خوشمزه در اروپا می تواند هزینه ای حدود ۶۰ هزار تومان برای شما داشته باشد. مطمئنا در این بخش سفر دلتان برای خوردنی های ایران تنگ می شود. بهتر است به سوپر مارکت ها بروید و غذاهای آماده کوچک را بردارید و وقتی در هتل هستید، با آن ها ساندویچ درست کنید و به همراه خود بیرون ببرید. برای خوردن میان وعده نیز می توانید به نانوایی ها و قنادی ها بروید و یک میان وعده مناسب با قیمت خوب بردارید.

غذای ارزان در اروپا

برخی از موزه ها و مکان های گردشگری مشهور شهر، در بعضی از روزهای هفته رایگان هستند و یا تخفیف خوبی در بلیط های خود دارند. مثلا در هلند می توانید کنسرت رایگان ببینید و بدون پرداخت حتی یک سنت از نمایش رایگان برخی کنسرت ها بهره ببرید. بهتر است پیش از سفر به اروپا، از برنامه های موزه ها و مکان های دیدنی اطلاع کسب کنید تا با یک برنامه ریزی مناسب، کاهش هزینه های سفر به اروپا را به همراه داشته باشید.

اکثر سواحل اروپایی هزینه چندانی ندارند. استفاده از طبیعت زیبا و آفتاب دل گرم کننده خداوند با یک آب تنی هیجان انگیز، تقریبا هیچ هزینه ای برای شما ندارد.

اختصاصی هستی گشت