با روتنبرگ، شهر افسانه ها آشنا شوید

هر آنچه درباره شهری افسانه ای تصور کرده اید را در روتنبرگ آلمان خواهید یافت. روتنبرگ شهری تاریخی و قدیمی در آلمان است که به شهر افسانه ها مشهور است. در این شهر تصاویری که همیشه در نقاشی ها شاهد آن بوده اید را می بینید. بی دلیل نیست که به روتنبرگ شهر رویاها می گویند. شهری که مسیری ویژه برای قدم زدن عاشقان دارد. با هستی گشت همراه باشید و از تماشای تصاویر شهر روتنبرگ آلمان لذت ببرید.

روتنبرگ

دیدنی های روتنبرگ

روتنبرگ در قرن دهم میلادی ساخته شده است و اکنون نیز، ساختمان های تاریخی آن به جای مانده است. روتنبرگ بر روی جاده رمانتیک قرار گرفته و دیوارهای دفاعی قرون وسطایی آن را احاطه کرده است.

موزه جنایی روتنبرگ

موزه ها در روتنبرگ، از جاذبه های اصلی گردشگری شهر محسوب می شوند. موزه جنایی روتنبرگ یکی از مهمترین موزه های شهر است. موزه جنایی قرون وسطی همان اندازه که جالب است، ترسناک هم هست. در این موزه نحوه مجازات اروپایی ها در طی ۱۰۰۰ سال گذشته نشان داده شده است که با تماشای آن بی شک خوشحال خواهید شد که در قرن حاضر زندگی می کنید. اشیائی که در گذشته برای اعتراف گرفتن و مجازات کردن افراد استفاده می شد با جزئیات کامل، در این موزه نگهداری می شود.

موزه جنایی آلمان

موزه شکنجه روتنبرگ

تالار شهر روتنبرگ

یکی از قدیمی ترین ساختمان های روتنبرگ، ساختمان تالار شهر است که بخش اول آن در قرن سیزدهم و بخش دیگر آن که شامل یک برج پنجاه متری است در قرن شانزدهم میلادی ساخته شده است. تالار شهر روتنبرگ اکنون محلی برای کنسرت ها و نمایش های گوناگون است.

دیدنی های روتنبرگ

کلیسای سنت جیکوب روتنبرگ

پس از تماشای تالار شهر، بهتر است به تماشای کلیسای سنت جیکوب که در نزدیکی تالار شهر است، بپردازید. کلیسای بی نظیری در آلمان که در سال ۱۴۸۵ میلادی ساخته شده است و حکاکی های چوبی زیبای آن که نمادی از شام آخر هستند بر روی دیوارهای سالن اصلی نقش بسته اند.

کلیسای سنت جیکوب

دیوارهای شهر قدیمی

در کنار دیوارهای شهر قدیمی قدم بزنید و تاریخ را از نزدیک تماشا کنید. تماشای ۴۲ دروازه در این شهر قطعا میسر نیست اما با قدم زدن در کنار دیوارهای شهر قدیمی، بسیاری از دروازه ها را خواهید دید.

میدان کوچک پلنلین روتنبرگ

تصاویری که در وب نشانگر روتنبرگ است را باید به بخش میدان کوچک آن اختصاص داد. همین بخش است که روتنبرگ را رویایی کرده است. در این میدان ساختمان کوچکی خیابان را به دو قسمت تقسیم می کند. یک قسمت آن به برج سیبراز ختم می شود و دیگری به برج کوبولزلر می رود. برج هایی که در قرن سیزدهم ساخته شده اند اکنون در رویایی ترین شهر آلمان پا برجا مانده اند.

روتنبرگ

برج سیبرز روتنبرگ

تصاویر روتنبرگ

خانه های روتنبرگ

موزه کریسمس

یکی از رویایی ترین موزه های جهان را در این شهر خواهید دید. موزه کریسمس، موزه ای است که در تمام طول سال حس و حال کریسمس را دارد و به عنوان یک جاذبه گردشگری مهم روتنبرگ تلقی می شود. این مکان بیشتر برای خانواده هایی که کودکانشان به دنبال کارتون های دیزنی هستند و یا در رویا سپری می کنند مناسب است.

موزه کریسمس

 

خانه پلاک ۳، خانه استاد معمار

خیابانی قدیمی و معروف در جنوب میدان مارکت روتنبرگ قرار دارد که در آن ساختمانی با پلاک سه شهرت بسیاری دارد. ساختمان پلاک سه، خانه استاد معمار معروف آلمانی است. استاد معمار که نامش لئوناردو ویدمن بوده است، یکی از مشهورترین معماران روتنبرگی است که در سال ۱۵۹۶ این ساختمان را ساخته است.

دروازه اسپیتال

به منطقه اسپیتال هف که بروید، ساختمان های قدیمی زیادی را می بینید که ارزش قدم زدن در میان آن ها و وقت گذاشتن را دارند. در امتداد ساختمان ها به دروازه قدیمی و زیبایی می رسید که در قرن شانزدهم توسط استاد معمار ساخته شده است.

باغ قلعه روتنبرگ

به باغ قلعه بروید تا چشم انداز شهر قدیمی و پل مشهور دابل را مشاهده کنید. باغ قلعه جایگزین قلعه ای است که در سال ۱۳۵۶ در اثر زلزله نابود شده است و اکنون مکانی زیبا برای لذت بردن از یک روز آفتابی است.

موزه شهر سلطنتی روتنبرگ

در این موزه اهمیت شهر قدیمی را درک خواهید کرد. موزه شهر سلطنتی در سال ۱۹۳۶ تاسیس شده است. این موزه آثاری از نحوه زندگی مردم در قرن شانزدهم را به نمایش گذاشته است. همچنین موزه شهر سلطنتی، قدیمی ترین آشپزخانه شهر را نشان می دهد که مربوط به قرن سیزدهم میلادی است. در موزه شهر سلطنتی انواع سلاح های اروپایی ها را از گذشته تا قرن نوزدهم خواهید دید.

اختصاصی هستی گشت