سنگاپور، کشوری اروپایی در قلب آسیا

درباره سنگاپور

جمهوری سنگاپور به پایتختی شهر سنگاپور، کوچک ترین کشور جنوب شرقی آسیا است. همسایه های سنگاپور، مالزی و اندونزی اند که اکثر گردشگرانی که به بالی اندونزی و مالزی سفر می کنند به دلیل نزدیکی به سنگاپور، از این کشور نیز دیدن می کنند. شاید باورتان نشود اما سنگاپور کشوری بسیار مدرن و ثروتمند است. کشوری به سبک اروپایی در قلب آسیا. درواقع با تماشای سنگاپور انگار به اروپا سفر کرده اید. با این که این کشور مستعمره بریتانیا بوده و مدتی توسط ژاپن اشغال شده است اما باز هم چیزی مانع پیشرفت سنگاپوری ها نشده است. به سنگاپور بهشت استوا نیز می گویند. سنگاپور برای عاشقان طبیعت مقصدی فوق العاده است. باغ های زیبا در این شهر به حدی زیاد است که به سنگاپور شهری درون باغ نیز می گویند. با هستی گشت همراه باشید تا با دیدنی های سنگاپور آشنا شوید.

دیدنی های سنگاپور

تفریح، آرامش، هیجان، طبیعت خداوندی و سازه های مدرن دست ساز بشر، در این شهر بی نظیر یافت می شود. شاید معروف ترین دیدنی سنگاپور هتل ۵۵ طبقه مارینا بی سندز باشد که با ظاهر قایقی شکلش، به عنوان جذاب ترین دیدنی سنگاپور انتخاب شده است.

مارینا بی سندز

بخشی که مدرن ترین دیدنی های سنگاپور در آن جا جمع شده است، مارینا بی سندز است که نمایی جذاب از هتلی مارینا بی سندز، بار، کلاب، مرکز خرید و موزه دارد. چرخ و فلکی در بخش دیگر آن مشاهده می کنید که با ارتفاع ۱۶۵ متری از سطح زمین، یکی از شاهکارهای معماری شهر سنگاپور شده است.

هتل مارینا بی سندز

هتلی لوکس و مدرن که در میان هتل های سنگاپور بی نظیر است. سه برج مدرن این هتل، با اتصال سقف هایشان، ظاهری مشابه کشتی ساخته اند. هتل پنج ستاره مارینا بای سندز در سال ۲۰۱۰ افتتاح شده است. این هتل یکی از گران ترین هتل های جهان است که هزینه یک شب اقامت در آن چیزی بین ۴۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان است. برای بسیاری از مردم تماشای شهر سنگاپور از ارتفاع ۲۰۰ متری بر بلندترین طبقه هتل مارینا بای سندز رویایی بیش نیست. این هتل با این که بسیار گران است اما ۲۵۶۰ اتاق آن اغلب پر است. فضای آرامبخش و نورپردازی اتاق ها به گونه ای است که خواب در این اتاق را لذت بخش می سازد. هر آن چه که درباره هتلی خوب تصور می کنید در اینجا خواهید یافت.

هتل مارینا بای سندز

هتل معروف سنگاپور

چرخ و فلک سنگاپور

حال اگر به ارتفاع ۲۰۰ متری هتل مارینا بی سندز دست نمی یابید، چرخ و فلک ۱۶۵ متری این شهر را از دست ندهید تا چشم انداز فوق العاده سنگاپور را ببینید. چشم اندازی مدرن همراه با طبیعتی سبز که تلفیق جالبی دارد. کمتر کسی پیدا می شود که به سنگاپور برود و از چرخ و فلک معروف آن به راحتی بگذرد. این چرخ و فلک بزرگترین چرخ و فلک دنیا است که با ۲۸ کابین خود، ۲۸ نفر را بین زمین و آسمان معلق نگه می دارد. بی شک مهیج ترین بخش سفر به سنگاپور همین بخش است. یک دور کامل چرخ و فلک حدود نیم ساعت طول می کشد که فرصتی تکرار نشدنی برای عکاسی و تماشای شهر در این ارتفاع است.

چرخ و فلک سنگاپور

باغ های کنار خلیج

باغ های مسحور کننده کنار خلیج، بهشتی است در سنگاپور که قطعا تماشای آن، خاطره ای بی نظیر در ذهنتان ثبت می کند. مطمئن باشید سفر به سنگاپور یکی از لذت بخش ترین سفرهای زندگیتان خواهد بود. مخصوصا زمانی که در میان باغ های کنار خلیج هستید. باغی ۱۰۰ هکتاری با گنبدهای زیستی بزرگ، درخت های حیرت آور و مجسمه هایی که تماشای آن مدت زمان زیادی را می طلبد. در این باغ، تماشای ابر درخت های ۲۵ متری شما را حیرت زده خواهد کرد. پل زیبایی در باغ کنار خلیج وجود دارد که دو ابر درخت را به هم متصل می کند و منظره ای بی نظیر می سازد. تماشای باغ رایگان است اما اگر بخواهید وارد گنبدها و پل اسکای وی شوید باید بلیط تهیه کنید.

باغ های کنار خلیج سنگاپور

دیدنی های سنگاپور

باغ گیاه شناسی سنگاپور

در فهرست میراث جهانی یونسکو، نام باغ گیاه شناسی سنگاپور به چشم می خورد. باغی که یکی از شگفت انگیزترین دیدنی های سنگاپور است. این باغ مساحتی بالغ بر ۷۴ کیلومتر دارد و پوشش گیاهی استوایی، چمن زارهای زیبا، دریاچه های کریستالی آن، شما را متحیر خواهد کرد. معروف ترین بخش باغ گیاه شناسی سنگاپور، باغ ملی ارکیده است که با دارا بودن ۶۰۰ نوع گل ارکیده، به عنوان بزرگترین مجموعه ارکیده در جهان است.

موزه تمدن های آسیایی

موزه تمدن های آسیایی علاوه بر این که بخش مهمی از دیدنی های سنگاپور را تشکیل می دهد، به عنوان بزرگترین مجموعه گنجینه های آسیایی منطقه نیز شناخته می شود. ساختمانی با قدمت ۱۵۰ سال که به زمان استعمار سنگاپوری ها توسط بریتانیایی ها می رسد، گالری های ویژه ای دارد که با تماشای آن، سفری تاریخی به کشورهای آسیایی خواهید داشت.

موزه ملی سنگاپور

موزه ملی از دیدنی های سنگاپور است اما بیشتر برای کسانی که اهل تاریخ و معماری هستند جذابیت دارد. ساختمان قدیمی موزه که به سبک نئوکلاسیک انگلیسی و رنسانس در سال ۱۸۴۹ ساخته شده است، در نگاه اول شما را جذب خود می کند. وقتی داخل موزه قدم می زنید، آثار بی نظیری از معماری اروپایی را می بینید. تجربه جالبی است تماشای معماری اروپایی در کشوری که در قلب آسیا قرار دارد. تاریخ سنگاپور را در موزه ملی سنگاپور تماشا کنید.

پارک مرلیون

پارک مرلیون با مجسمه شیر مانندش یکی از دیدنی های سنگاپور است که محلی برای خوشگذرانی سنگاپوری ها و حتی گردشگران است. مجسمه ۸.۵ متری این پارک سری مشابه شیر و تنی مشابه ماهی دارد. بسیاری از گردشگران سنگاپور را با این نماد به یاد می سپارند. پارک مرلیون از آن پارک هایی است که تقریبا در طول گردش چندین بار برای استراحت و لذت بردن از فضای آرام بخش آن به این مکان سر خواهید زد. برای گرفتن سلفی و عکس های پروفایلی می توانید این بخش را انتخاب کنید.

پارک سنگاپور

پارک مرلیون سنگاپور

محله چینی ها (چاینا تاون)

اگر چاینا تاون را ببینید انگار سفر کوتاهی به چین رفته اید. در این محله فرهنگ چینی ها و تاریخ شان را به چشم خواهید دید. بازارهای چینی با اجناس رنگارنگ و غذاهای جورواجور چینی، موزه ها و معابد مذهبی از دیدنی های محله چینی ها است که تماشای آن یکی از جذاب ترین بخش های سفر به سنگاپور است.

باغ وحش سنگاپور

کودکانتان را به باغ وحش سنگاپور ببرید. هر چند باغ وحش سنگاپور متفاوت تر از سایر باغ وحش ها نیست اما تماشای ۲۸۰۰ گونه جانوری به همراه اورانگوتان ها و پرندگانی که آزادانه حرکت می کنند می تواند بخش جالب و جذابی باشد. با حیوانات بی آزار در فضای باز عکس بگیرید و مراقب کیف و وسایل خود باشید. گاهی اوقات میمون های باغ وحش برای بازی کردن، کیف، عینک، کلاه و خوردنی های شما را به شیوه غیر منتظره ای می دزدند و پس گرفتن وسایل از آن ها، کار سختی می شود.

دریاچه مک ریچی

دریاچه مک ریچی علاوه بر زیبایی هایی که به شهر می بخشد، به عنوان مخزن آب سنگاپور مورد استفاده قرار می گیرد. این دریاچه که قدیمی ترین دریاچه سنگاپور است، مکانی برای ذخیره باران و آبرسانی به کل شهر است. چشم انداز دریاچه بسیار زیبا است. برای تماشای دریاچه و لذت بردن از یک شام یا یک قهوه عالی در مسیر پیاده روی دریاچه قدم بزنید و سپس به رستوران یا کافی شاپ اطراف دریاچه بروید و یک شب آرام و دلنشین را برای خود رقم بزنید.

اختصاصی هستی گشت