دیدنی های آندورا

نام آندورا را کمتر کسی شنیده است. آندورا با این که در ایران کمتر شناخته شده است اما یکی از بهترین و ثروتمندترین کشورهای اروپایی است. آندورا کشور کوچکی است که بین فرانسه و اسپانیا قرار گرفته و پایتختی به نام لاولا دارد. آندورا هم مانند دیگر کشورهای اروپایی از واحد پول یورو استفاده می کند. جمعیت کل کشور آندورا از صد هزار نفر کمتر است و هفت استان دارد. تقریبا نیمی از مردم این کشور اصالت اسپانیولی دارند و الباقی آن ها فرانسوی، پرتغالی، آندورایی هستند. زبان رایج این کشور، کاتالان، اسپانیایی، پرتغالی و فرانسوی است. البته زبان رسمی آندورایی ها کاتالانی است.

آندورا کشور ناشناخته اروپایی

اگر دلتان می خواهد چشم انداز ویژه ای از طبیعت و رشته کوه های پیرنه را ببینید و صدای رودخانه های پر آب گوش شما را بنوازد، حتما سفر به آندورا را انتخاب کنید. اندورا کشوری غنی از جاذبه های گردشگری، موزه، کلیسا و مراکز تفریحی است که بی شک در این کشور می توانید لحظات به یادماندنی و جالبی در ذهن خود ثبت کنید. پیست اسکی آندورا که یکی از بزرگترین پیست های اسکی جهان است، شهرت جهانی دارد و در تابستان این پیست، به یک مرکز خرید تبدیل می شود. چه در تابستان و چه در زمستان، پیست اسکی آندورا محبوب است.

آندورا

آندورا کشور بدون فرودگاه

این کشور به دلیل مساحت کوچکی که دارد، هیچ فرودگاهی ندارد. شما می توانید با یک اتومبیل در کل کشور سفری یک روزه داشته باشید و تمام قسمت های آن را ببینید. با اینکه هیچ فرودگاهی در آندورا وجود ندارد اما دو شرکت هواپیمایی در آن فعالیت می کنند.

از دیگر جاذبه های گردشگری آندورا می توان به کلیسای سانتا کولوما و سن روما اشاره کرد. همچنین حمام آب گرم و موزه ملی اتومبیل از دیدنی های جالب این کشور است.

بیشتر مسافرانی که به اسپانیا و فرانسه سفر می کنند، در طول سفر، به این کشور نیز سری می زنند و از غذاهای خوش طعم آندورایی در رستوران هایی که موسیقی زنده اجرا می کنند لذت می برند.

در کوچه پس کوچه های این کشور، شاهد خانه هایی به سبک رومی خواهید بود که بی شک قدم زدن در میان آن ها، شما را به دل تاریخ یونان و روم باستان می برد.

اندورا

روستای پال معروفترین روستای آندورا

از معروفترین روستاهای این کشور، روستای پال است که با معماری قرون وسطایی به یکی از جاذبه های گردشگری آندورا تبدیل شده است. این روستا با خانه هایی که متعلق به قرن یازدهم میلادی است، جزو شلوغ ترین روستاهای این کشور کوچک است که سالانه ده میلیون گردشگر از آن دیدن می کنند.

کالدیا مکانی برای رفع خستگی در آندورا

خستگی روزانه خود را با چشمه های آب گرم که در مجتمع رفاهی کالدیا قرار دارد، رفع کنید. در کالدیا می توانید یک ماساژ درست و حسابی پس از یک آب تنی عالی داشته باشید. سونا، جکوزی، حمام، رستوران و چندین خدمات ویژه دیگر در این مجتمع رفاهی وجود دارد.

  آب گرم آندورا

دهکده EL Serrat از زیباترین دهکده های اندورا است که می توانید با یک دوربین عکاسی حرفه ای، به آن جا بروید و تصاویری زیبا و عالی ثبت کنید.

در شهر Encamp آندورا نیز می توانید بهترین کلیسای کشور را ببنید. کلیسای سنگی قدیمی آندورا با معماری قرون وسطایی اش، در میان پایتخت آندورا و مرزهای فرانسه قرار گرفته است و از زیباترین جاذبه های تاریخی آندورا به شمار می رود.

قیمت غذا در آندورا

هر چند که این کشور کمتر مورد توجه قرار می گیرد اما از کیفیت غذای بالایی برخوردار است و غذاهایشان مشابه غذاهای فرانسوی و اسپانیایی است. غذاهای محلی آن ها نیز قیمت نسبتا گرانی دارند و عمده غذاهایشان از سیب زمینی، کلم، قارچ و انواع پنیرها تهیه می شود.

یکی از گزینه های پیشنهادی هستی گشت برای سفر به اروپا، قطعا همین کشور است. کشف جاهای جدید و تماشای مکان هایی که نامشان حتی یک بار هم به گوش نرسیده، بی شک جالب خواهد بود. این کشور را مشابه کشورهای اروپایی پیشرفته بدانید و مطمئن باشید در سفر به این کشور، به هیچ عنوان پشیمان نخواهید شد. اگر به فرانسه یا اسپانیا و پرتغال سفر کردید، سفر یک روزه ای را به آندورا اختصاص دهید. همچنین می توانید با تورهای مسافرتی هستی گشت همراه باشید تا بهترین سفرها را تجربه کنید.

اختصاصی هستی گشت