برج العرب دبی

مسافران و گردشگران امارات، دبی را با برج العرب معروفش می شناسند. برج العرب نماد دبی است و یکی از گران ترین و بهترین هتل های دنیا است.

برج العرب

برج العرب در سال ۱۹۹۹ بازگشایی شد. این هتل انتخاب اول بازیگران هالیوودی است. بسیاری از بازیگران هالیوود در این هتل اقامت دارند و از امکانات آن بهره می برند. درواقع از ابتدا این هتل برای اقشار خاصی ساخته شد و هر کسی نمی تواند هزینه اقامت در آن را بپردازد. شیخ های ثروتمند عرب و اقشار مرفه جهان، در این هتل اقامت دارند و از امکانات ویژه ای که شاید به ذهن آدمی خطور نکند، استفاده می کنند.

از جالب ترین حقایق درباره این هتل، ساخته شدن آن بر روی جزیره مصنوعی است که حدود ۲۸۰ متر بالا تر از ساحل جمیرا بنا شده است. این هتل به شکل بادبان کشتی عربی ساخته شده است. نمای شیشه ای منحنی آن، نماد کشتی هایی است که در تمام این سال ها خلیج فارس و آبراه های دبی را مزین کرده اند. این بادبان در میان آب ها قرار گرفته و اتاق های آن، اکنون با قیمتی حدود ۹ میلیون تومان به ازای هر شب، اجاره داده می شوند.

در این هتل، زمین تنیسی در نزدیکی بالاترین طبقات آن قرار گرفته که آن را متمایز از سایر هتل های دبی کرده است. قطعا تجربه جالبی برای طبقات ثروتمند جهان خواهد بود که در ارتفاعات بلند، تنیس بازی کنند و از امکانات دیگر آن بهره ببرند. هتل برج العرب ۳۲۱ متر ارتفاع دارد و یکی از بلندترین برج های دنیا است.

تنیس در برج العرب

امکانات برج العرب

کسانی که این هتل را رزرو می کنند می توانند، با ماشین رولز رویس که هتل در اختیارشان قرار می دهد، از فرودگاه به هتل بیایند.

تاکسی های برج العرب

امکانات تخت گردان، رستوران های ویژه و با کیفیت نیز این هتل را متفاوت تر از سایر هتل های دبی کرده است. بیخود نیست که این هتل هفت ستاره شده است. البته لازم نیست که حتما در این هتل اقامت داشته باشید تا از امکانات آن بهره ببرید. می توانید در یکی از رستوران های هتل غذا میل کنید و از این هتل دیدن کنید. هر چند که غذاهای آن هم بسیار گران است و بیشتر برای اقشار بالای جوامع کاربرد دارد.

با تمام خوبی هایی که گفته شد، باز هم برخی افراد طراحی پر زرق و برق این هتل را قبول ندارند. هتلی که حالت سلطنتی عربی دارد و هارمونی رنگ هایش به خوبی رعایت نشده است. البته این تنها نظر برخی افراد است که به این هتل سر زده اند. در برخی از قسمت های داخلی هتل برج العرب دبی، از طلا استفاده شده است. اتاق های دوبلکس برج العرب با نمای پانوراما و سوئیت های دوگانه و سلطنتی آن، همه روزه میزبان مهمانان ویژه است.

برج العرب

ساخت برج العرب سه سال به طول انجامید. این بنا با ۳۰۰۰ کارگر و هزینه ۶۵۰ میلیون دلار ساخته شد. پایه های این بنا از سنگ های عظیم و بتن های قوی در زیر آب قرار گرفته است و در ساخت آن چندین شرکت و پیمانکار بریتانیایی مشارکت داشته اند.

اختصاصی هستی گشت