شانگهای

راهنمای سفر به شانگهای

شانگهای

چین

shanghai11-620x414این شهر یکی از مهم‌ترین بنادر چین به حساب می‌آید.شانگهای شهر غول آسا و لبریز از جمعیت. رابط میان چین و دنیای خارج. شهری که حزب کنونی چین در آن پایه‌گذاری شد. به شهر جنگل آسمانخراشها معروف است. شهر روشنفکری و کارگری با ۲۵ دانشگاه و موسسه دانشگاهی. این شهر در کرانه چپ رودخانه هوانگ پو در جنوب یانگ‌تسه قرار دارد با فاصله اندکی از اقیانوس آرام و نامش به چینی بر فراز دریا معنی دارد.شهر شانگهای به دو بخش توسط رودخانه تقسیم می‌شود.که بخش شرقی که ناحیه تازه ساخت آن و با معماری جدید می‌باشد پودونگ و شرق آن شانگهای نام دارد که در منتهی‌الیه غربی آن فرودگاه خونچای که مربوط به پروازهای داخلی است قرار دارد.همچنین فرودگاه اصلی شانگهای در منطقه پودونگ واقع است که با یک مونوریل خارج شهری به شهر شانگهای وصل می‌شود. از نکات جالب این شهر در حال حاضر منطقه شانگهای اکسپو ۲۰۱۰ است که مربوط به نمایشگاه بین‌المللی در سال ۲۰۱۰ می‌باشد. زبان مردم این منطقه بیشتر چینی است.شانگهای شبیه ترین شهر جهان به نیویورک است و همچنین باعث شده تا خیلی‌ها این شهر را نیویورک شرق بنامند. شانگهای قلب تپنده اقتصاد کشور اژدهاست و میتوان همه جای شهر از این مسئله مطمئن شد.

باغ یو

shanghai_yuyuan_garden_21باغ یویوان در بخش مرکزی شهر شانگهای واقع شده است، این باغ یکی از دیدنی ترین مکان های شانگهای است. در اطراف این باغ بازارچه های مختلف صنایع دستی چین وجود دارند که شما را به گشت و گزاری چند ساعته در درون خود مجبور می کند. یادتان باشد که برای خرید هر چیزی در این بازار چانه زدن را فراموش نکنید وگر نه ممکن است به سختی از خریدتان پشیمان شوید.
ساختار این بازارچه ترکیب همان خانه های چینی قدیمی است و دیدنش چه در روز به سبب زیبایی ساختمان ها و چه در شب به سبب نورپردازی عالی خالی از لطف نیست.
خود باغ با کمی پیاده روی از درون بازارچه راه دارد و شما می توانید با پرداخت مبلغ مشخص ورودی برای ۲ ساعت آینده خود رابرای وقت گذرانی در درون یکی از مکان های رویایی زمین آماده کنید.
حکایت ساخته شدن این باغ هم شنیدنی است ، در گذشته دور ، تنها اعیان و اشراف چینی توانایی تحصیل داشته اند ، پدر و مادری فقیر با سخت کوشی فراوان پسرکوچکشان را به مدرسه می فرستند ، این پسر بچه کوشا، به خوبی از پس تحصیل علم و دانش بر می آید ، به گونه ای که به مقامی ارشد نزد امپراتور وقت دست می یابد . بعد تر برای قدردانی از پدر خود این خانه را به سبک و سیاق خانه های اشرافی آن زمان برای پدرش مهیا می کند ، اما پدر پیر در راه رسیدن به این خانه جان خود را از دست می دهد و هرگز زیبایی محسور کننده این باغ نسیب چشمان پیرش نمی شود.

برج شانگهای

SHANGHI TOWERبرج شانگهای، (به انگلیسی: Shanghai Tower) آسمان‌خراش ۱۲۱ طبقه به ارتفاع ۵۵۶٫۷ متر، با کاربری اداری-تجاری است، که در شهر شانگهای مستقر می‌باشد. پروژه ساخت این ساختمان در سال ۲۰۰۸ آغاز شد و در سال ۲۰۱۶ به اتمام رسید.این ساختمان هم‌اکنون بلندترین ساختمان چین و دومین ساختمان بلند جهان بشمار می‌آید.

معبد جاد بودا شانگهای

InternationalGallery-3976در قسمت غربی شهر شانگهای معبد معروف و مقدس متعلق به بودائیها وجود دارد.در سال ۱۸۸۲معبدی قدیمی در این محل برای حفظ ۲ مجسمه سنگی بودا وجود داشت که توسط راهبی تارک دنیا به نام Huigen به این محل آورده شده بود ساخته شد که بعدا در سال ۱۹۲۸ برای حفظ این مجسمه ها معبد جدیدی بر روی آن معبد قدیمی ساخته شد.این ۲ مجسمه بودا نه تنها جزء آثار کم یاب و مقدس است بلکه جزء کارهای چینی زیبا نیز می باشد.

بودای نشسته دارای ۱۹۰ سانتی متر قد است و بوسیله سنگهای قیمتی و زمرد پوشانده شده است.بودای دراز کشیده ۹۶ سانتی متر طول دارد و به سمت راست خود دراز کشیده است بدین صورت که دست راست وی زیر سر و دست چپ بر روی پای چپ که این حالت را اصطلاحا “lucky repose” یا آرمیده خوش اقبال گویند.در این معبد بوداهای سنگی دیگری نیز وجود دارد که از اماکن دیگر به عنوان تبرک به این محل آورده شده است

باند

The.Bund.original.2511یکی از دیدنی ترین مکان های شهر شانگهای خیابانی در حاشیه رودخانه هوانگ پو معروف به Bound است ، این بخش از شهر در سال ۱۹۳۰ ساخته شده است ، در این ناحیه شما می توانید ساختمان ها و مراکز تجاری و مالی شهر را ببینید. این مکان در زمان استعماربریتانیا ساخته شده ، ساختمان های خیابان Bound معماری های زیبایی دارند ودر سبک های مختلف از قبیل گوتیک ، باروک ، رومنسک ، دکو و کلاسیک ساخته شده اند. در انتهای شمالی این خیابان سفارت کشور بریتانیا واقع شده است، و سفارت کشور های دیگر از جمله روسیه نیز در اطراف همین ناحیه می باشد. سیمای کلی این منطقه یاد آور شهر نیویورک سالهای ۱۹۲۰ است.امروزه ناحیه Bound مرکز انواع ساختمان های هتل ها و بارها و بانک ها می باشد. چهره ساختمان های این منطقه در طول تمامی این سالها حفظ شده است ، در کنار رودخانه در حاشیه این خیابان یک خیابان قدم زنی زیبا ساخته شده که شب ها با روشن شدن چراغ های ساختمان های اطراف چهره بی نظیری به خود می گیرد. درست روبروی این پیاده رو شما چهره شانگهای امروز را در بخش پودنگ شاهد خواهید بود این در حالی است که اگر به پشت سر خود را نگاه کنید به شانگهای ۸۰ سال پیش برمی گردید.این ناحیه یکی از ۱۰ مکان زیبای شهر شانگهای به شمار می رود و دیدنش به گردشگران توصیه می شود . در این بخش علاوه بر تمامی آن چه در محیط خارجی شاهد هستید یک زیرگذر به سمت پودنگ ساخته شده است که گردشگران با عبور از آن ضمن عبور از زیر رودخانه هوانگ پو ، می توانند از گالری های هنری دائمی برپا در زیرگذر لذت ببرند، نورپردازی هنری شما را به شگفتی وا خواهد داشت.

1024px-Airport_Shanghai-Hongqiao_4فرودگاه بین‌المللی شانگهای هونگچیائو (به انگلیسی: Shanghai Hongqiao International Airport) یک فرودگاه همگانی مسافربری با کد یاتا SHA است که یک باند فرود آسفالت دارد و طول باند آن ۳۴۰۰ متر است. این فرودگاه در شهر شانگهای کشور چین قرار دارد و در ارتفاع ۳ متری از سطح دریا واقع شده است.

شرایط آب و هوا
21°
23°
Thu
25°
Fri
23°
Sat
Weather from OpenWeatherMap

تورهای مرتبط

   نکته:   هیچ پستی برای نمایش وجود ندارد.