کوش آداسی

راهنمای سفر به کوش آداسی

کوش آداسی

ترکیه

کوش‌آداسی 3در ۷۱ کیلومتری شهرستان مرکزی استان آیدین و در نوار ساحلی منطقه اژه واقع شده‌استاین شهرستان که از شمال با سلجوق و پاموجاک و از جنوب با شبه جزیره دیلک همسایه‌است در کانون مراکز مهم گردشگری از جمله ازمیر، افس، مریم آنا، ملیت، دیدیم پاموک، کاله، مارماریس و بودروم قرار دارد. بندر گوش آداسی به علت نزدیکی با جزیره یونانی ساموس برای گردشگران که به ترکیه مسافرت می‌کنند از جذابیت خاصی برخوردار است. از بندر کوش آداسی در ماه‌های بهار و تابستان سفرهای منظم با قایق‌های موتوری به جزیره یونانی ساموس برگزار می شود.قایق‌های تفریحی مدرن که تورهای آبی را برگزار می‌کنند زیبایی خاصی به این بندر بخشیده‌اند. بندر کوش آداسی یکی از بنادر مهم منطقه می‌باشد

EPHESUS

Ephesus در ۱۷ کیلومتری داخل کوش آداسی قرار داشته و معمولا با سفر کوتاهی از کوش آداسی می توان از آن دیدن کرد، با این وجود نزدیکترین شهر (سلجوق) نام دارد، شهر کوچکی در ۱۹ کیلومتری شمال شرقی کوش آداسی.
Selcuk، از داشتن تاکسی، رستوران، هتل و تعدادی بار پر ازدحام هم چنین موزه ی Selcuk برخوردار است این موزه دارای یک بخش باستان شناسی مخصوص که شامل الهه های بیشماری است و همچنین یک بخش مربوط به شرح نژادهای کامل است.
همچنین چندین اثر یادبود با ارزش داخل و اطراف شهر نیز وجود دارد که کلیسای سنت جان قرن ششم در تپه یا آیاسولوک (Ayasuluk) که به طور فرضی منطقه ی آرامگاه روحانی بوده نیز شامل آن است. قدمت قلعه ی نظامی به پیش از دوره ی بیزانتین می رسد. پایین تپه، مسجد با شکوه Ian Bey (1375) را می یابید و آن سوی آن ستون دور افتاده ای قرار گرفته است که منطقه ی معبد آرتمیس که زمانی بسیار قدرتمند بود، را نشانه گذاری می کند.
Ephesus یکی از بهترین شکارگاه ها و پر بیننده ترین شهرهای باستانی ترکیه است. خیابان های مرمرین و آثار تاریخی آن بارها حفاری شده و توسط باستان شناسان نوسازی شده است و تنها با کمی تخیل می توانید خود را در دوران بیزانتین تصور کنید.
یونانی های Ionian از جزیرهای ساموس، حدود سال ۱۰۰۰ قبل از میلاد، در Ephesus اقامت گزیدند. این منطقه با عبادتگاه آناتولیان، رب النوع مادر سیبله (Cybele) که با الهه ی ماه و شکار یونانیان ادغام شده بود، در ارتباط بود. معبد بزرگ الهه ماه و شکار، یکی از هفت عجایب دنیا به افتخار او برپا شده بود. EPHESUS

غار کاراجا

غار کاراجا CAVEدر شهر کوش آداسی قرار دارد و یک غار غیر فعال است و به همین جهت رودخانه ای در آن وجود ندارد لیکن قطرات آبی که از شکافهای سقف می چکد ، باعث بوجود آمدن انواع سنگ قطره ها میشود. همچنین در داخل غار استخرهای تراوتن و چند حوضچه کوچک وجود دارد. رطوبت هوای داخل غار هرچه بیشتر به داخل رفته شود افزایش می یابد.

نزدیکترین فرودگاه به شهر کوش آداسی ، فرودگاه ازمیر می باشد . که تا این شهر ۱ ساعت فاصله دارد . در تمام طول تابستان پرواز های چارتر هفتگی به این فرودگاه برقرار است و از فرودگاه استانبول و آنکارا نیز در تمام طول سال روزانه پرواز های داخلی برقرار است

شرایط آب و هوا
26°
27°
Thu
27°
Fri
27°
Sat
Weather from OpenWeatherMap

تورهای مرتبط

   نکته:   هیچ پستی برای نمایش وجود ندارد.